Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Programa de Setmana Santa a Elx

14 April, 2019 @ 8:00 am - 21 April, 2019 @ 5:00 pm

Setmana Santa Elx 2019

Mercat de la Palma Blanca

Descarregar programa en PDF

 

DIUMENGE DE RAMS

 14 d’abril de 2019

 PASSEIG DE L’ESTACIÓ:

 BENEDICCIÓ DE LES PALMES a les 10.45 h

PROCESSÓ DE JESÚS TRIOMFANT

Itinerari: Passeig de l’Estació, Diagonal del Palau, plaça del Palau, pont d’Altamira, avinguda de la Comunitat Valenciana, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

En finalitzar, Solemne Eucaristia.

EIXIDA P. ALTAMIRA PL. BAIX AMPLE ENTRADA
11:00 11:30 12:00 12:35 13:30

 

PARRÒQUIA DE SANT JOAN BAPTISTA

CONFRARIA DE LA CONVERSIÓ DE LA DONA SAMARITANA PEL NOSTRE SENYOR

Itinerari: plaça de Sant Joan, Juan Ramón Jiménez, Alfons XII, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA ALFONS XII PL. BAIX AMPLE ENTRADA
19.00 19.35 19.55 20.45 21.30

 

BASÍLICA DE SANTA MARIA

GERMANDAT DEL SANTÍSSIM CRIST DE L’AGONIA, MARIA SANTÍSSIMA DE L’AMARGURA I SANTA MARIA MAGDALENA

Itinerari: plaça del Congrés Eucarístic, Uberna, Ample, Corredora, pont dels Ortissos, plaça de la Constitució, Almòrida, Hospital, Troneta, Marededeu dels Desemparats, plaça de Baix, Corredora, Ample, Capità Lagier, Alpuixarra, Doctor Jiménez Díaz, Martín de Torres, Gabriel y Galán núm. 32, seu de la Germanor. A la plaça de Baix es realitzarà la TROBADA entre aquestes venerables imatges.

EIXIDA HOSPITAL PL. BAIX CAP.LAGIER ENTRADA
18.15 19.20 20.30 21.40 23.15

 

FERVOROSA I VENERABLE GERMANDAT MARIA SANTÍSSIMA DEL MAJOR DOLOR I SANT JOAN EVANGELISTA (PROCESSÓ DE LES MANTELLINES)

Itinerari: eixida de Sta. Maria, Uberna, Major de la Vila, pont d’Altamira, Vicent Blasco Ibáñez, Blas Valero, Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Fira, a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA BLAS VALERO PL. BAIX BISBE TORMO ENTRADA
19.20 20.05 21.15 22.00 22.55

 

CONFRARIA DEL NOSTRE PARE JESÚS DE LA BONDAT I DEL BON EXEMPLE EN EL SAGRAT LAVATORI

Itinerari: plaça del Congrés Eucarístic, Uberna, Ample, Corredora, pont dels Ortissos, plaça de la Constitució, Almòrida, Hospital, Troneta, Sant Isidre, Almàssera, Trv. de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA HOSPITAL PL. BAIX AMPLE ENTRADA
19.45 20.30 22.00 22.50 23.15

 

PARRÒQUIA DEL SALVADOR

CONFRARIA ECCE-HOMO

Itinerari: plaça del Salvador, Solars, Àngel, Juan Ramón Jiménez, Alfons XII, plaça de Baix, Corredora, Aurelià Ibarra, Hospital, Almòrida, Porta Xiquica del Salvador, plaça del Salvador a la parròquia del Salvador.

EIXIDA J. RAMÓN JIMÉNEZ PL. BAIX ALMÒRIDA ENTRADA
21.00 21.45 22.20 23.20 23.40

 

PARRÒQUIA DELS DESEMPARATS

CONFRARIA MARIA SANTÍSSIMA DE LA PALMA

Itinerari: Gilberto Martínez, Torres Quevedo, Fra Jaume Torres, Conrado del Campo, Fernanda Santamaria, plaça dels Reis Catòlics, Sant Josep, plaça del Pont, pont de Sta. Teresa, Alfons XII, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA SANT JOSEP PL. BAIX AMPLE ENTRADA
19.00 21.40 23.00 23.40 00.00

 

 

DILLUNS SANT

15 abril 2019

PARRÒQUIA DEL SAGRAT COR DE JESÚS

GERMANDAT I CONFRARIA DE NATZARENS DEL NOSTRE PARE JESÚS DEL GRAN PODER I MARIA SANTÍSSIMA DE L’ESTRELLA

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Fira, Major de la Vila, plaça Menéndez Pelayo, Alfons XII, pont Nou, Reina Victòria, Marqués d’Asprella a la parròquia del Sagrat Cor de Jesús.

EIXIDA PL. BAIX STA. MARIA ENTRADA
18.30 19.45 20.30 23.40

 

PARRÒQUIA DE SANT JOAN BAPTISTA

GERMANDAT DEL SANT SOPAR

Itinerari: plaça de Sant Joan, Porta Xiquica de Sant Joan, Filet de dins, Porta de la Universitat de Sant Joan, Sant Jordi, les Barques, replaceta de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Aurelià Ibarra, Troneta, Salvador, Sant Miquel, Sant Jordi, Porta de la Universitat de Sant Joan, Sant Joan, plaça de Sant Joan a la parròquia de Sant Joan Baptista.

EIXIDA LES BARQUES PL. BAIX PL. SALVADOR ENTRADA
19.00 20.05 20.50 21.48 23.00

 

CONFRARIA DE LA NEGACIÓ DE SANT PERE

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, Pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Fira a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA R. VICTÒRIA PL. BAIX BISBE TORMO ENTRADA
20.00 20.15 21.10 21.50 22.30

 

CONFRARIA DEL DESCENDIMENT DE LA CREU

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, Pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA R.VICTÒRIA PL. BAIX AMPLE ENTRADA
20.30 21.15 22.00 22.40 23.05

 

PARRÒQUIA DEL SALVADOR

FERVOROSA GERMANDAT DE LA FLAGEL·LACIÓ I GLÒRIA

Desfilada penitencial del Santíssim Crist de la Columna i Maria Santíssima de la Victòria

Itinerari: plaça del Salvador, Porta Xiquica del Salvador, Almòrida, Hospital, Aurelià Ibarra, Corredora, plaça de Baix, Alfons XII, Porta d’Oriola, Sant Miquel, Solars, plaça del Salvador a la parròquia del Salvador.

La trobada entre les imatges es realitzarà a la plaça de Baix.

EIXIDA HOSPITAL PL. BAIX SANT MIQUEL ENTRADA
20.45 21.45 22.40 23.40 23.50

 

 

DIMARTS SANT

16 d’abril de 2019

PARRÒQUIA DE SANT JOAN BAPTISTA

FERVOROSA, PENITENCIAL I CARMELITANA GERMANDAT I CONFRARIA DE NATZARENS DE LA SAGRADA LLANÇADA DEL SANTÍSSIM CRIST DE LES PENES I DOLÇ NOM DE MARIA SANTÍSSIMA

Itinerari: Sant Joan, plaça de Sant Joan,  Porta Xiquica de Sant Joan, Filet de dins, Porta de la Universitat de Sant Joan, Àngel, Sant Jordi, Sant Miquel, Solars, Porta Xiquica del Salvador, Almòrida, Hospital, Troneta, Marededeu dels Desemparats, plaça de Baix, Corredora, Aurelià Ibarra, Troneta, Sant Isidre, Sant Miquel, Sant Jordi, Àngel, Porta de la Universitat de Sant Joan, Filet de dins, Porta Xiquica de Sant Joan, Sant Joan a la parròquia de Sant Joan Baptista.

EIXIDA SANT MIQUEL PL. BAIX SANT ISIDRE ENTRADA
17.55 18.50 20.25 21.10 22.55

 

PARRÒQUIA DEL SALVADOR

GERMANDAT DE L’ORACIÓ EN EL CALVARI

Itinerari: plaça del Salvador, Solars, Sant Miquel, Porta d’Oriola, Alfons XII, baixada al Pont, replaceta de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Empedrat, Hospital, Santa Bàrbara, Porta Xiquica del Salvador, plaça del Salvador a la parròquia del Salvador.

EIXIDA PTA. D’ORIOLA PL. BAIX AMPLE ENTRADA
20.00 20.40 21.35 22.30 00.30

 

PARRÒQUIA DEL SAGRAT COR DE JESÚS

CONFRARIA DE LA SANTA DONA VERÒNICA

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, Pont Nou, plaça de Baix, on s’efectuarà la tradicional TROBADA amb la Caiguda del nostre Pare Jesús, seguint per Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA R.VICTÒRIA PL. BAIX AMPLE ENTRADA
20.45 21.15 21.55 23.40 00.30

 

PARRÒQUIA DE SANT JOSEP

IL·LUSTRE GERMANDAT I CONFRARIA DEL NOSTRE PARE JESÚS DE LA CAIGUDA  I MARIA SANTÍSSIMA DEL ROSARI EN ELS SEUS MISTERIS DOLOROSOS

Itinerari: pati posterior de la parròquia de Sant Josep, Sor Josefa Alcorta, Fernanda Santamaria, Asil, Ventarich, plaça dels Reis Catòlics, Santa Anna, plaça del Pont, Major del Pla, Pintor Murillo, Mestre Serrano, Asp, Reina Victòria, Pont Nou, plaça de Baix  on s’efectuarà la tradicional TROBADA amb la Santa Dona Verònica, seguint per Marededeu dels Desemparats, travessia de les Barques, pl. de les Barques, baixada al Pont, Alfons XII, pont de Santa Teresa, plaça del Pont, Sant Josep, plaça dels Reis Catòlics, Sor Josefa Alcorta al pati posterior de la parròquia de Sant Josep.

EIXIDA SANTA ANNA PL. BAIX SANT JOSEP ENTRADA
19.45 20.45 22.45 23.50 00.45

 

PARRÒQUIA DE SANT AGATÀNGEL

PENITENCIAL GERMANDAT DEL SANTÍSSIM CRIST DE LA RECONCILIACIÓ I LA NOSTRA SANTÍSSIMA MATER DESOLATA

Itinerari: Capità Antoni Mena, Reina Victòria, Pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Plaça Sta. Isabel, Fira, plaça Sta. Maria,  a la basílica de Santa Maria.

A l’arribada a la cantonada carrer Reina Victòria amb Marqués d’Asprella s’efectuarà la TROBADA amb el Santíssim Crist del Perdó.

EIXIDA M.D’ASPRELLA PL. BAIX SANTA ISABEL ENTRADA
22.00 23.40 00.45 01.10 01.30

 

PARRÒQUIA DEL SAGRAT COR DE JESÚS

CONFRARIA DEL SANTÍSSIM CRIST DEL PERDÓ

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, Pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, plaça Sta. Isabel, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

A l’arribada a la cantonada del carrer Marqués d’Asprella amb Reina Victòria s’efectuarà la TROBADA amb La nostra Santíssima Mater Desolata.

EIXIDA R. VICTÒRIA PL. BAIX AMPLE ENTRADA
23.00 23.55 01.30 02.15 02.35

 

 

DIMECRES SANT

17 d’abril de 2019

COL·LEGI SANTA MARIA (Jesuitines)

GERMANDAT DE JESÚS SALVADOR DELS HÒMENS EN LA SEUA CORONACIÓ D’ESPINES I NOSTRA SENYORA DE LA VISITACIÓ

Itinerari: Col·legi Santa Maria, Xipreret, Escultor Capuz, Beethoven, Velarde, plaça de la Constitució, Hospital, Troneta, Mare de Déu dels Dessemparats, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Replaceta de la Fregassa, Sant Pere, Fira, Santa Maria, plaça del Congrés Eucarístic, Uberna, plaça Mariano Anton, carrer Ample, Corredora, Joan Carles I, Col·legi Santa Maria.

EIXIDA HOSPITAL PL. BAIX STA. MARIA ENTRADA
17.15 16.35 19.35 20.40 21.45

 

COL·LEGI SALESIÀ DE SANT RAFAEL

GERMANDAT DEL SANTÍSSIM CRIST DE L’AMOR – PROCESSÓ JOVE DEL CRIST DE L’AMOR

Itinerari: Porta de la Morera, Daniel Fenoll Follana (Hort de Manxon), Alfons X el Savi, Infant Manuel, plaça de la Constitució, Almòrida, Sr. José Ramos, Daniel Fenoll Follana (Hort de Manxón), Porta de la Morera al col·legi Salesià Sant Rafael.

EIXIDA ALFONS X ALMÒRIDA H. MANXON ENTRADA
18.00 18.40 19.20 20.00 20.30

 

PARRÒQUIA DE SANT JOAN BAPTISTA

GERMANDAT DE NATZARENS DEL NOSTRE PARE JESÚS DE PASSIÓ I LA NOSTRA SENYORA DE LA MERCÉ

Itinerari: plaça de Sant Joan, Sant Joan, Filet de dins, Porta de la Universitat de Sant Joan, Àngel, Sant Jordi, les Barques, replaceta de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Fira, basílica de Sta. Maria, plaça del Congrés Eucarístic, Uberna, plaça de la Mercé, carrer Ample, Corredora, Empedrat, Hospital, Santa Bàrbara, Porta Xiquica del Salvador, Solars, Àngel, Abadia, Marededeu de la Llet, Fossar, Retor, plaça de Sant Joan, parròquia de Sant Joan Baptista.

EIXIDA ÀNGEL PL. BAIX STA. MARIA ENTRADA
20.00 20.30 21.15 21.40 00.30

 

PARRÒQUIA DEL SALVADOR

REIAL, MOLT IL·LUSTRE  I PENITENCIAL CONFRARIA DE LA NOSTRA SENYORA DELS DOLORS EN LA SEUA SOLEDAT “MAREDEDEU DE LES BOMBES”

Itinerari: plaça del Salvador, carrer del Salvador, Troneta, Marededeu dels Desemparats, travessia de les Barques, replaceta de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Fira, plaça de Santa Maria a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA MAREDEDEU DESEMPARATS PL. BAIX BISBE TORMO ENTRADA
21.00 21.35 22.00 22.20 23.00

 

PARRÒQUIA DEL SAGRAT COR DE JESÚS

REIAL, MOLT IL·LUSTRE I VENERABLE CONFRARIA DELS ESTUDIANTS DE LA PRECIOSÍSSIMA SANG DEL NOSTRE SENYOR JESUCRIST DE LA PENITÈNCIA

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, Camil Flammarion, plaça del Pont, pont de Santa Teresa, on s’efectuarà la tradicional SALUTACIÓ a la imatge de la Verge, amb cant de motets; continua per Alfons XII, plaça de Baix, plaça de la Fruita, plaça de Menéndez Pelayo, passarel·la del Mercat, Lepant, Marqués d’Asprella a la parròquia del Sagrat Cor de Jesús.

EIXIDA PONT STA.TERESA PL. BAIX PASSAREL·LA MERCAT ENTRADA
21.00 22.00 22.40 23.00 23.50

 

CONFRARIA DEL NOSTRE PARE JESÚS RESCATAT

Itinerari: Marqués d’Asprella, Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, Fira, a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA R. VICTÒRIA PL. BAIX BISBE TORMO ENTRADA
21.45 22.05 23.00 23.30 00.00

 

CASA ASIL SANT JOSEP

CONFRARIA DEL NOSTRE PARE JESÚS NATZARÉ

Itinerari: Asil, passeig de Germanies, Gabriel Miró, Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, plaça de Santa Isabel, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA R. VICTÒRIA PL. BAIX PL. SANTA ISABEL ENTRADA
21.30 22.50 23.35 00.10 00.30

 

 

DIJOUS SANT

18 abril de 2019

BASÍLICA DE SANTA  MARIA

CONFRARIA DE LA SANTÍSSIMA SANG DE CRIST, LA NOSTRA SENYORA DE LES ANGOIXES I  MARIA SANTÍSSIMA DE LA SALUT

Itinerari: plaça Santa Maria, la Fira, Major de la Vila, plaça Menéndez Pelayo, Alfons XII, plaça de Baix, Corredora, Pont dels Ortissos, plaça de la Constitució, Velarde, Escultor Capuz, camí del Gat, av. de Santa Pola, Guillem Santacilia, Pío Baroja, Pintor Sixto Marco, Francesc Cantó, a la parròquia de Sant Antoni Abat.

EIXIDA PL. BAIX PONT DELS ORTISSOS GUILLEM SANTACILLA ENTRADA
18:30 19:45 20:30 22:30 23:30

 

HORT DE LA RINCONÀ

CONFRARIA DE L’ORACIÓ A L’HORT

Itinerari: camí del Gat, Escultor Capuz, Velarde, plaça de la Constitució, Hospital, Marededeu dels Desemparats, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA HOSPITAL PL. BAIX AMPLE ENTRADA
19.30 20.10 20.40 21.10 21.30

 

PARRÒQUIA DEL SALVADOR

FERVOROSA GERMANDAT DE LA FLAGEL·LACIÓ I GLÒRIA

Processó de la Pau: Santíssim Crist de la Fe i Maria Santíssima de l’Esperança.

Itinerari: plaça del Salvador, Solars, Sant Miquel, Porta d’Oriola, Alfons XII, baixada al Pont, replaceta de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Aurelià Ibarra, Santa Bàrbara, Porta Xiquica del Salvador, plaça del Salvador a la parròquia del Salvador.

LA TROBADA DE LA PAU entre el Santíssim Crist de la Fe i Maria Santíssima de l’Esperança es realitzarà a la plaça de Baix.

EIXIDA ALFONS XII PL. BAIX STA. BÀRBARA ENTRADA
20.00 20.50 21.20 22.20 23.20

 

PARRÒQUIA DE SANT JOAN BAPTISTA

GERMANDAT DE MARIA SANTÍSSIMA DE LA CARITAT

Itinerari: plaça de Sant Joan, Porta Xiquica de Sant Joan, Filet de dins, Porta de la Universitat de Sant Joan, Sant Jordi, les Barques, replaceta de les Barques, Marededeu del Carme, plaça de Baix, Corredora, Aurelià Ibarra, Troneta, Sant Isidre, Sant Miquel, Solars, Àngel, Abadia, Marededeu de la Llet, Fossar, Hernan Cortés, Filet de dins, Porta Xiquica de Sant Joan, plaça de Sant Joan a la parròquia de Sant Joan Baptista.

EIXIDA SANT JORDI PL. BAIX SOLARS ENTRADA
21.00 22.00 22.50 00.00 01.50

 

BASÍLICA DE SANTA MARIA

CONFRARIA  DEL SANTÍSSIM CRIST DE LA MISERICÒRDIA (PROCESSÓ DEL SILENCI)

Itinerari: plaça de Santa Maria, plaça del Congrés Eucarístic, plaça del Palau, pont d’Altamira, Vicent Blasco Ibáñez, Blas Valero, Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, Ample, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA BLAS VALERO PL. BAIX AMPLE ENTRADA
23.00 23.15 23.30 23.40 00.00

 

PARRÒQUIA DE SANT JOSEP

CONFRARIA DEL SANTÍSSIM CRIST DE ZALAMEA

Itinerari: plaça dels Reis Catòlics, Santa Anna, plaça del Pont, Camil Flammarion, Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Marededeu dels Desemparats, Troneta, Salvador, plaça del Salvador, Solars, Sant Miquel, Porta d’Oriola, pont de Santa Teresa, plaça del Pont, Santa Anna, plaça dels Reis Catòlics a la parròquia de Sant Josep.

EIXIDA CAMIL FLAMMARION PL. BAIX PONT STA. TERESA ENTRADA
24.00 00.30 00.50 01.30 02.00

 

 

DIVENDRES SANT

19 d’abril de 2019

COL·LEGI SALESIÀ DE SANT RAFAEL

GERMANDAT DEL SANTÍSSIM CRIST DE L’AMOR

(ESTACIÓ PENITENCIAL)

Itinerari: Porta de la Morera, Hort de Manxon, Antonio Sansano Fenoll, Velázquez, Daoiz, Sr. José Ramos, Almòrida, Hospital, Troneta, Sant Isidre, Sant Miquel, Solars, plaça del Salvador, a la parròquia del Salvador.

EIXIDA VELÁZQUEZ HOSPITAL SANT MIQUEL ENTRADA
01.00 02.25 03.20 04.20 05.00

 

BASÍLICA DE SANTA MARIA

GERMANDAT PENITENCIAL DEL SANTÍSSIM CRIST DE LA RECONCILIACIÓ (PENITENCIAL VIACRUCIS)

Itinerari: plaça del Congrés Eucarístic, Uberna, Capità Lagier, pont dels Ortissos, plaça de la Constitució, Almòrida, Hospital, Troneta, Marededeu dels Desemparats, plaça de Baix, Corredora, Bisbe Tormo, plaça de Santa Isabel, Fira, plaça Santa Maria a la basílica de Santa Maria.

EIXIDA ALMÒRIDA PL. BAIX UBERNA ENTRADA
05.45 06.30 07.00 07.45 08.20

 

PARRÒQUIA DE SANT JOSEP

GERMANDAT DE CAVALLERS I DAMES DEL SANT SEPULCRE: TRASLLAT DEL SANT SEPULCRE

Eixida 07.00. Itinerari: parròquia de Sant Josep, plaça dels Reis Catòlics, Santa Anna, pont de la Verge, Alfons XII, Major de la Vila, Fira a basílica de Sta. Maria al voltant de les 08.15 hores.

 

PLAÇA DEL CONGRÉS EUCARÍSTIC

16.00 h EXPOSICIÓ DE TRONS participants en la processó.

 

PROCESSÓ GENERAL DE CONFRARIES I GERMANDATS I SANT ENTERRAMENT

Itinerari: plaça del Congrés Eucarístic, Uberna, plaça de la Mercé, Capità Lagier, pont dels Ortissos, Corredora, plaça de Baix, Alfons XII, plaça Menéndez Pelayo, Major de la Vila, plaça del Palau, on finalitzarà la processó, excepte la Germandat del Major Dolor, la confraria del nostre Pare Jesús Natzaré i la Germandat de Santíssim Crist de la Reconciliació, que continuaran pel carrer Fira a basílica de Santa Maria.

En arribar la Verge dels Dolors a la plaça de Baix, tindrà lloc la  “TRENCÀ  DEL  GUIÓ” (sobre 23.00 h).

Una vegada finalitzat l’acte, la Germandat de Cavallers del Sant Sepulcre i la Confraria de la nostra Senyora dels Dolors prosseguiran pels carrers Alfons XII, plaça de Menéndez Pelayo, Major de la Vila, Fira a la basílica de Santa Maria.

(Horaris aproximats d’eixida) Ordre dels passos participants:

(17.45) CONVERSIÓ DE LA DONA SAMARITANA PEL NOSTRE SENYOR

(18.05) SAGRAT LAVATORI

(18.20) L’ORACIÓ EN L’HORT

(18.45) EL NOSTRE PARE JESÚS RESCATAT

(19.10) NEGACIÓ DE SANT PERE

(19.35) SANTA DONA VERÒNICA

(20.00) MARIA SANTÍSSIMA DEL MAJOR DOLOR I SANT JOAN EVANGELISTA

(20.25) EL NOSTRE PARE JESÚS NATZARÉ

(21.15) SANTÍSSIM CRIST DE LA RECONCILIACIÓ

(21.20) EL DESCENDIMENT DE LA CREU

(21.40) SANT SEPULCRE

(21.50) VERGE DELS DOLORS

 

TRENCÀ DEL GUIÓ

A l’arribada de la VERGE DELS DOLORS a la plaça de Baix es procedirà a la TRENCÀ DEL GUIÓ per la tripleta formada per la Sra. Antonia Ruiz Agulló, com a trencaora, el Sr. Francisco José Pascual Molina i la Sra. Begoña Conesa Romero com a acompanyants, presidida per la Junta Major de Confraries i Germandats i l’Il·lm. Sr. Vicari Episcopal de la zona i les autoritats locals.

Una vegada la Germandat del Sant Sepulcre entre en la basílica de Santa Maria es resarà una oració i, seguidament, es realitzarà el retorn del CRIST JAENT a la parròquia de Sant Josep pels carrers Fira, Major de la Vila, plaça de Menéndez Pelayo, Alfons XII, pont de Santa Teresa, Santa Anna, plaça dels Reis Catòlics a la parròquia de Sant Josep.

Igualment, una vegada acabada la Processó General, LA VERGE DELS DOLORS iniciarà el seu retorn des de la basílica de Santa Maria a la parròquia del Salvador pel següent itinerari: plaça del Congrés Eucarístic, plaça Santa Isabel, Bisbe Tormo, Corredora, Aurelià Ibarra, Salvador a la parròquia del Salvador.

 

DIUMENGE DE PASQUA DE RESURRECCIÓ

21 d’abril de 2019

BASÍLICA DE SANTA MARIA: PROCESSÓ DE LES AL·LELUIES

CONFRARIA DEL CRIST RESSUSCITAT I  FERVOROSA GERMANDAT DE LA FLAGEL·LACIÓ I GLÒRIA.

EIXIDA: 10.00 h Itinerari: Fira, Major de la Vila, plaça Menéndez Pelayo, Alfons XII, pont de Santa Teresa, plaça del Pont, Major del Pla, Marià Benlliure, José María Pemán a Reina Victòria, ON ES REALITZARÀ LA TROBADA AMB LA VERGE DE L’ASSUMPCIÓ.

 

JUNTA MAJOR DE CONFRARIES I GERMANDATS:

LA NOSTRA PATRONA LA VERGE DE L’ASSUMPCIÓ

EIXIDA: 10.15 h Itinerari: plaça del Congrés Eucarístic, plaça del Palau, pont d’Altamira, Vicent Blasco Ibáñez, Marqués d’Asprella entrant a la plaça d’Espanya per l’esquerra. A la porta principal de la parròquia del SAGRAT COR DE JESÚS serà venerada la nostra Patrona amb una Salve. Continuant pels carrers José María Buch, Ruperto Chapí, Jordi Joan a Reina Victòria.

A l’encreuament entre els carrers Reina Victòria i Jordi Joan, es realitzarà a les 11.00 h, aproximadament, la trobada del “CRIST RESSUSCITAT i la VERGE DE L’ASSUMPCIÓ”. La processó continuarà per Reina Victòria, pont Nou, plaça de Baix, Corredora, pont dels Ortissos, Capità Lagier, Uberna, plaça del Congrés Eucarístic a la basílica de Santa Maria.

 

EN FINALITZAR LA PROCESSÓ: MISSA SOLEMNE

Aquests actes seran presidits per la Junta Major de Confraries i Germandats i l’Il·lm. Sr. Vicari Episcopal i les autoritats locals.

 

PASQUA DE RESURRECCIÓ: Dissabte 27 d’abril a les 20.00 h, en la basílica de Santa Maria, solemne Eucaristia organitzada per la CONFRARIA DEL CRIST RESSUCITAT en honor a la seua imatge titular.

 

Notes: La Junta Major de Confraries i Germandats, ha disposat un servei de cadires, que podran ser llogades en la caseta instal·lada a la plaça de Baix.

Molt important:

Totes les processons que porten acompanyament de ciris hauran d’anar proveïdes de caputxes per a recollir la cera durant tot el recorregut.

ELS HORARIS RESSENYATS CORRESPONEN A LA CAPÇALERA DE LA PROCESSÓ.

 

Organitza:

JUNTA MAJOR DE CONFRARIES I GERMANDATS DE SETMANA SANTA D’ELX

Col·labora: AJUNTAMENT D’ELX

Programa facilitat per la Regidoria de Festes de l’Ajuntament d’Elx.

 

Details

Start:
14 April, 2019 @ 8:00 am
End:
21 April, 2019 @ 5:00 pm
Event Tags:
, , , , , ,

Organizer

Junta Major de Confraries i Germandats de la Setmana Santa d’Elx

LEAVE COMMENT